Shop Mobile More Submit  Join Login
Tymczasem w SAIu. by Panicz-Feli Tymczasem w SAIu. by Panicz-Feli
Jak ktoś nie może się doczytać-pytać.
Chciałam zrobić fajny tutorial o moim rysowaniu, chciałam zrobić rysunek siebie jako trenera z Pokemonami z Hoenn. No właśnie. Chciałam.
Jest to jeden z gorszych dni, kiedy zapominam zmienić opcje w piórku, a zamiast tutoriala wychodzi mi to. Zazwyczaj staram się przy rysowaniu :XD:
Obiecuję, że za jakiś czas usunę tą komedię!D:
Add a Comment:
 
:iconparadyzja:
paradyzja Featured By Owner Feb 2, 2013  Hobbyist Digital Artist
Wpadłam przypadkiem .3. zostałam na chwilę. Nie chce cię urazić, ani nic C: po prostu chciałabym pomóc.
Hm, ogólnie nie jest źle, nawet widzę jakieś zachowanie proporcji, tylko... ciało ci jeszcze wychodzi kwadratowe - ale twarz ma ta postać całkiem miłą, nie powiem c: (po poprzednich artach widzę, że ćwiczyłaś i są tego efekty). Co do lineartu, to widzę, że choć tu go nie robiłaś, to na wielu innych pracach jest całkiem niezły. Uczepię się jeszcze kolorowania, gdyż widzę, że wszędzie obstajesz przy AirBrushu - radziłabym ci mniej cieni, nie tylko szarych i robionych np: Markerem, bo nim też da się otrzymać je ładne miękkie.
Myślę, że jak się uweźmiesz na jakiś styl i będziesz dużo trenować to będzie większy progres, w krótkim czasie C:, a w ogóle to życzę dużo weny i więcej prac w galerii.
Reply
:iconpanicz-feli:
Panicz-Feli Featured By Owner Feb 2, 2013  Student Digital Artist
ojezuojezujakifajnykomentarzjużcięlubię:heart:

Co do ciała wiem, że są problemy, ale wynika to też z tego, że strasznie nie wygodnie pracuje mi się na tablecie. Chociaż muszę się totalnie wziąć za siebie i rysowanie sylwetek. Mam okropne problemy z nogami D:

Mówisz o Markerze? Hm...widziałam fajne filmiki i tutoriale, spróbuję!
Na razie nie chce się zbyt ograniczać do jednego stylu, na boku idę bardzo w realizm, ale znowu też i w komiksy C': *chce się oduczyć mangi, no*, ale i tak ciągle się jeszcze uczę.


A i dziękuje, że taki wartościowy komentarz:dummy:
Reply
:iconparadyzja:
paradyzja Featured By Owner Feb 2, 2013  Hobbyist Digital Artist
J-jak fajno ; /// ;

Osobiście to samo widzę na kartkach, wybacz ^^; - poza tym, jaki masz tablet? .3. Bo ja mam znajomych, którzy się bardzo długo przyzwyczajali do tabletów, a ja od razu na nim machałam bez problemu. No ale zawsze może być z nim coś nie tak, różne rzeczy się zdarzają nie? ._.

Nom C: ja np: robię szkic Brushem (nazwy piszę z pamięci więc mogę się pierdolnąć XD), z którego robię lineart, po czym nakładam kolor podstawowy Pen'em i cieniuję markerem, jak nie bawię się w ,,pocieniujmy chorymi sposobami" :D. Baw się i tyle, jak ze stylami c: bo choć tutoriale pomogą to i tak większości musisz nauczyć się sama.
No i dobrze, że się nie ograniczasz, ja sama co rusz idę w inną stronę (ale to bardziej z niezdecydowania XD), ale postaraj się skupić na jednym, co najlepiej i najłatwiej ci wychodzi - potem będziesz to łączyć z innymi elementami np: realizmu i wyjdzie ci twój własny styl. Ja bym na twoim miejscu leciała bardziej pod komiks właśnie na początku, bo jak wyrobisz sobie ciała itp. to łatwiej ci będzie przejść do realizmu (ciężej jest w drugą stronę). Znaczy to tylko moje rady i spostrzeżenia XD.
I czemu oduczyć mangi?

Nie ma za co :hug: C:
Reply
:iconpanicz-feli:
Panicz-Feli Featured By Owner Feb 2, 2013  Student Digital Artist
Mam tablet Bamboo. Podobno jeden z tych lepszych X'D
A na tablecie rysuję już tak plus minus trzy lata, ale dla mnie jednak różnica jest. Skanera nie posiadam, to wszystkie szkice itd robię na komputerze, a zdecydowanie wolałabym poprawiać zeskanowane rysunki *robiłam tak gdy jeszcze miałam dostęp do aparatu~*
Ogółem ja muszę mieć siły do digitala, ale i komputer mi okropnie zmula, więc...:XD:"

Nie lubię używać Pena XD' Coś go popsułam i totalnie nie wygodnie jest mi nim rysować, jak będę miała siły to coś z tym zrobię, ale nigdy za nim nie przepadałam XD

Skupiam się właśnie na realizmie i komiksie. Realizm wydaje się taki straszny, ale jak się zrobi na luzie z kilka portretów ludzi to już potem idzie łatwo. Tak samo jeśli idzie o martwą naturę, ale łatwo jest wypaść z wprawy.
A z mangi chcę zrezygnować bo nie przepadam za typową mangową kreską, a na nic mi się nie przyda. A nadal mam brzydkie odruchy rysowania wielki kałaii oczek :XD: i bądź co bądź startuje do plastyka, to więcej realizmu, więcej~ i jakby co. prezentuje o niebo lepszy poziom w traditionalu, ugh :XD: ale znam osoby co rysowały dużo gorzej, a dostały się na spokojnie do szkoły plastycznej.
Reply
:iconparadyzja:
paradyzja Featured By Owner Feb 3, 2013  Hobbyist Digital Artist
Rozumiem C: też mam bambusa i pracuje mi się z nim świetne (mam go od roku, ale z tabletami pracuję już z 6 lat, więc jest trochę różnicy XD). Dla mnie nie ma różnicy tylko przez to, że tak czy siak widzę trochę błędów w anatomii, choć sama nie jestem wiele lepsza ^^;. No, na początku tak jest, że fajnie popoprawiać rysy ze skanera... ja nie robiłam tego już od wiosny .3., a potem i tak nie będzie różnicy, gdzie rysujesz c: chyba
U... jak się zamula to szkoda ;_; czuję twój ból bo na starym laptopie też to miałam.

Pogrzeb w ustawieniach i tyle C: poza tym, używa się go chyba tylko do nakładania koloru bazowego by był równomierny, nie jak w przypadku większości narzędzi.

Weź mi nie mów, robiłam portrety XD od tej pory nienawidzę realizmu (w ogóle prócz architektury uważam, że jest to brzydkie), no i się zgodzę, bardzo łatwo wypaść z wprawy - ale coś zawsze pozostanie, nawet jak się ma dłuższą przerwę w rysunku, łatwiej wrócić niż zacząć.
Rozumiem też tak mam, tylko w takim rozumowaniu jest jeden błąd .3. manga to też komiks nie? Jeden autor rysuje słit i kałaji,a drugi ma normalniejszy styl nie? Więc ciężko jest rozróżnić czy styl który ci się podoba jest mangą czy komiksem.
A plastykiem się nie przejmuj i tak przyjmują każdego. Znam dziewczyny które poszły do plastyka i na testach po raz pierwszy wzięły ołówek do ręki, a i tak się dostały. Poza tym, plastyk to nie jest dobre wyjście, bo tego samego można nauczyć się samemu bądź na zajęciach plastycznych chociażby w jakimś centrum kultury.
Reply
:iconpanicz-feli:
Panicz-Feli Featured By Owner Feb 3, 2013  Student Digital Artist
Własnie zmula okropnie, najwyżej, że jak wyłączę przeglądarkę, skajpa i inne rzeczy to działa w miarę, ale rzadko tak robię :XD:'


Nie no, zmuszam się do portretów aby cokolwiek poćwiczyć. Albo rysuję jakieś modelki z gazet aby cwiczyć różne pozycje itd X'D Ale lubię się z tym bawić i wpadać na różne sposoby narysowania np. nosa, oczów itd :XD:


Aaaaj, źle się wyraziłam. Mam na myśli taki styl słit kałai :XD:" Bo jednak nadal momentami takim rysuję, ale się staram pilnować XD


Powiem tak. Plastyk to jest moje marzenie odkąd zaczęłam tak 'poważniej' rysować *czyli-wzięłam się za siebie XD*, a w innej szkole zbyt się nie widzę to dla mnie jest najlepsze wyjście. A nie lubię zajęć w domach kultury, mało osób chodzi, dziwna atmosfera, a zajęcia są tam dla ludzi do lat 16. A do innych miast nie mam ochoty jeździć X'D
Tyle co teraz denerwuję się, bo to i testy będą, konsultacje i wszystko. Na luzie się dostanę, ale jednak stres jest.

Co potem po plastyku to ja nie wiem. Jakieś może studia. Jedno wiem- robotę zawsze znajdę, mam siostrę po plastyku i radzi sobie bardzo dobrze. Ogółem będę się starać w kierunku grafiki, bo grafików wszędzie potrzebują, ugh :XD:
Reply
:iconparadyzja:
paradyzja Featured By Owner Feb 4, 2013  Hobbyist Digital Artist
Boru, mój komp protestował jak włączałam Skype XD nienawidził go chyba. Ale, dobrze, że w ogóle jest nie? C:
Ja się zmuszam w ogóle do rysowania, bo ciągle tylko: brak weny lub brak weny ._." - poza tym zabawa jest najfajniejsza w tym wszystkim nie? XD Ja tam zacieszam nawet jak nie wyjdzie~ (choć nie zawsze).
Słit kałaji i co tak jeszcze to zło, borunajzieleńszy jak ja tego nie znoszę. Ani moe .3. - i w ogóle to jest straszne jak człowiek się tym zaraża, też czasem jeszcze tak rysuję, fuj >C.
Rozumiem, w sumie też kiedyś miałam takie marzenie .3. (i też jak akurat wzięłam się za siebie XD), tylko stwierdziłam, że za biedna jestem na to - udogodnienie mam, że mojej miejscowości są darmowe zajęcia w MCKu. Poza tym... ogólniak to nic ciekawego, wiem z własnego doświadczenia, jebane szkoły i tyle -._-."
I nie no, wiesz, spełniaj marzenia c; ja po prostu jestem ciut za realistyczna XD". I w ogóle też chce iść na grafikę ale... moje lenistwo jest zbyt wielkie by myśleć nawet o maturze .3. - tego raczej nie zabraknie dla żadnej z nas, bo życie to głównie net ;)
Reply
:iconluixza:
Luixza Featured By Owner Feb 1, 2013  Hobbyist General Artist
Podoba mi się Twoje pismo :3
Reply
:iconpanicz-feli:
Panicz-Feli Featured By Owner Feb 1, 2013  Student Digital Artist
Dzięki XD Ale tutaj totalnie się nie starałam, czasami w szkole podobnie pisze kiedy mam wyjebane na jakimś przedmiocie :XD:
Reply
:icontama1213:
tama1213 Featured By Owner Feb 1, 2013
A JA SIĘ DOCZYTAŁAM, HUE HUE. (Będę pracować w aptece i rozczytywać lekarskie pismo na receptach XD)
A ten Azumarill jest miłością ;^;
Reply
:iconpanicz-feli:
Panicz-Feli Featured By Owner Feb 1, 2013  Student Digital Artist
BRAWO ;_:

Ten Azumarill jest chujowy XDDDD
A ten rysunek mam na kartce, dosyć stary jest i tam dużo lepiej mi pokemony wyszły o: miał być tu jeszcze Sableye, Swellow i Swammpert. A inny rysunek to jest z pokemonami z Johto |D Ale ja tam ciągle zmieniam zapisy XD
ALE OGARNIJ. PRZESZŁAM POKEMON SILVER. POKONAŁAM JEBANEGO REDA!XD
Reply
:icontama1213:
tama1213 Featured By Owner Feb 1, 2013
TAK XDD
Sableye to taki ładny pokemon @___@ Złapałam jednego w Sapphire. I jest silny ;^;
BORZE JESTEM Z CIEBIE TAKA DUMNA, CHODŹ DOSTANIESZ BUZI OD BABCI TERO. *kiedyś ci pokażę jak jej babcia całuje, chuj z tym że nie znasz Tero XDDDDDD* :heart:
Ja teraz ciupam na PSP w Pinball: Ruby & Sapphire caaaaały czas w szkole na lekcji :___: NIE MAM ŻYCIA. O, a na kompie gram w Sapphire i jestem całkiem daleko XD A na PSP w Fire Red jestem niedaleko domu Billa '_' Ciii....... *Bill pedofil*
Reply
:iconpanicz-feli:
Panicz-Feli Featured By Owner Feb 1, 2013  Student Digital Artist
Właśnie zajebiście silny :U A złapałam go tylko po to aby używać Flasha XDDDD Dopiero potem ogarnęłam, że bardzo fajny z niego Pokemon.

ALE BOŻE. Pokemony Reda tak ponad 70 lvl miały, a mój najsilniejszy miał 63 lvl i go załatwiłam ;w;


Ja sobie ściągnęłam "Megaman Zero" i "Legend of Zelda" czy jakos tak o: Tam jest ten Link, ale nie mam zbyt sił aby w to grać. I jeszcze próbuje robić coś w KIrby które jest grą mojego dzieciństwa P: <
A w Pokemonach....ja nie wiem co robię D: Coś gram po trochu w Golda tylko XDDD I w Redzie coś tworzę, ale nie mam sił.
Ogółem zacieszam bo już 43 tom mangi wychodzi :heart: Okładka jest i w tym tomie ma się skończyć seria Heart Gold/Soul Silver, ale od razu też się zacznie Black/White *Bo BW to tylko w jakimś magazynie na razie się pojawiało, w tomie jeszcze nie*
I płakać mi się chciało jak już przetłumaczyli taki jeden chapter z HG/SS i dowiedziałam się po co Team Rocket Executive złapało Arceusa XDDDDD
Reply
:icontama1213:
tama1213 Featured By Owner Feb 6, 2013
Flash jest taaaaaaaaki głupi .^.

Nie liczy się leveeeel, tylko miiiiiiiiłość do twojego pokemona i wiaaaaaaaaara w niego! ;_____; (:XD:")

Gdzie ściągnęłaś Zeldę? OwO Bo chciałam to sobie garnąć xD

Boooże jak ja dawno mangi nie czytałam @__@ Przydało by się zabrać za czytanie... Ale ja mam ochotę czytać tylko w szkole XDDD

Po co Rocketsi złapali Arceusa? .^.
Reply
:iconpanicz-feli:
Panicz-Feli Featured By Owner Feb 6, 2013  Student Digital Artist
Wpisz sobie po prostu "legend of zelda' czy jakas inną nazwę gry i dodaj po prostu na koniec 'download' na pewno cos znajdziesz :XD:....żeby Giovanni jak wróci miał silną armię.
I PO TO TYLE KRZYKU.
Przynajmniej tyle zrozumiałam, bo to, że Archer się poryczał krzycząc, żeby Giovanni wrócił pominę milczeniem.

bo tam po zakończeniu FR/LG Giovanni zniknął, a tom HG/SS się kończy jak się pojawia z Lancym i Pryce
Reply
:icontama1213:
tama1213 Featured By Owner Feb 6, 2013
Ok ok O^O


OH OH. Muszę w końcu nadrobić to czytanie XD
Reply
:iconukemi-chan:
Ukemi-chan Featured By Owner Feb 1, 2013  Hobbyist
Dziw się, ale ja wszystko rozczytałam xD
Reply
:iconpanicz-feli:
Panicz-Feli Featured By Owner Feb 1, 2013  Student Digital Artist
:worship:
Normalnie piszę ładniej, ale....USTAWIENIA PIÓRKA :XD:
Reply
:iconukemi-chan:
Ukemi-chan Featured By Owner Feb 1, 2013  Hobbyist
Nyohohoh, POKŁONY :iconmegustaplz:
Ja osobiście uważam, że gorszy charakter pisma ode mnie ma tylko moja mama xD Ale też jakoś rozczytuję xD
Reply
:icongrreentea:
GrreenTea Featured By Owner Feb 1, 2013  Hobbyist General Artist
najlepszy tutorial ever, tym bardziej że co trzeciego słowa nie rozumiem XD
Reply
:iconpanicz-feli:
Panicz-Feli Featured By Owner Feb 1, 2013  Student Digital Artist
STARAŁAM SIĘ. BARDZO. Czy czujesz te łzy?;_:
Reply
:iconneko-kurushimi:
Neko-Kurushimi Featured By Owner Feb 1, 2013  Hobbyist
Nie mogę nic rozczytać :dummy: XDD
Reply
:iconpanicz-feli:
Panicz-Feli Featured By Owner Feb 1, 2013  Student Digital Artist
starałam się!;u;
Reply
:iconneko-kurushimi:
Neko-Kurushimi Featured By Owner Feb 1, 2013  Hobbyist
Będziesz dobrym lekarzem ;w;
Reply
:iconpanicz-feli:
Panicz-Feli Featured By Owner Feb 1, 2013  Student Digital Artist
Boję sie widoku krwi ;_: CO TERAZ.
Reply
:iconneko-kurushimi:
Neko-Kurushimi Featured By Owner Feb 1, 2013  Hobbyist
( ja też D:) założymy ci opaskę o: będziesz takim specem, że operacje z zamknie tymi oczami przeprowadzisz XD
Reply
:iconpanicz-feli:
Panicz-Feli Featured By Owner Feb 1, 2013  Student Digital Artist
Tu się utnie, tam doklei XD
Reply
:iconneko-kurushimi:
Neko-Kurushimi Featured By Owner Feb 1, 2013  Hobbyist
na taśmę :la:
Reply
:iconponitayinyangpower:
ponitayinyangpower Featured By Owner Feb 1, 2013
faaaajnnne <3
Reply
:iconpanicz-feli:
Panicz-Feli Featured By Owner Feb 1, 2013  Student Digital Artist
taaa XD'
Reply
:iconponitayinyangpower:
ponitayinyangpower Featured By Owner Feb 1, 2013
no seryjnie lepiej rysujesz ode mnie <3
Reply
:iconpanicz-feli:
Panicz-Feli Featured By Owner Feb 1, 2013  Student Digital Artist
ale tutaj jest jeden totalny fail :XD:
A tak teraz rzuciłam okiem na twoje rysunki i dobrze ci idzie, czego chcesz!P: < Jak bedziesz dalej dużo ćwiczyć to będzie bardzo dobrze.
Reply
:iconponitayinyangpower:
ponitayinyangpower Featured By Owner Feb 1, 2013
no......... już ćwiczę ponad 4-5 lat xD a u ciebie podoba mi się coloring co mi wgl. nie wychodzi
Reply
:iconpanicz-feli:
Panicz-Feli Featured By Owner Feb 1, 2013  Student Digital Artist
A ile masz lat, jeśli mogę spytać?:XD:
Nie, no. Ja rysuje od zawsze, ale od jakiś 8 lat tak 'na serio', no XDD Zachciało mi się raz rysować tak jak w mangach no i mam, zostało :XD:
A dziękuje, dziękuje ;-; Chociaż w traditionalu coloring idzie mi opornie, więc wiesz XD Trzeba poeksperymentować i polecam bardzo linearty. Idzie się sporo z nich nauczyć, a masz okazję na spokojnie pokolorować.
Reply
:iconponitayinyangpower:
ponitayinyangpower Featured By Owner Feb 1, 2013
ja mam 16 latek :3 jak ja bym miała podliczyć no to też długo rysuję ALE w stylu manga/anime rysuję od 5-ciu lat xDDD zaczełam rysować kiedy jeszcze na jetix leciało Naruto, wtedy kazałam mamie kupić książke do rysowania mangi i anime
Reply
:iconpanicz-feli:
Panicz-Feli Featured By Owner Feb 1, 2013  Student Digital Artist
....O, RÓWIEŚNICZKA!XD


To ja jak miałam osiem lat przeczytałam Dragon Balla i mnie wzięło :XD: Chociaż wcześniej mangi czytałam, ale jakoś nie było chęci.
i tak realizm mi idzie zdecydowanie lepiej, kiedyś będę miała skaner to zobaczycie!;-:
Reply
(1 Reply)
Add a Comment:
 
×Details

Submitted on
February 1, 2013
Image Size
2.3 MB
Resolution
1005×6399
Link
Thumb
Embed

Stats

Views
172
Favourites
5 (who?)
Comments
70
Downloads
1
×