Shop Mobile More Submit  Join Login
×Details

Submitted on
February 1, 2013
Image Size
2.3 MB
Resolution
1005×6399
Link
Thumb
Embed

Stats

Views
128
Favourites
6 (who?)
Comments
70
Downloads
1
×
Tymczasem w SAIu. by Panicz-Feli Tymczasem w SAIu. by Panicz-Feli
Jak ktoś nie może się doczytać-pytać.
Chciałam zrobić fajny tutorial o moim rysowaniu, chciałam zrobić rysunek siebie jako trenera z Pokemonami z Hoenn. No właśnie. Chciałam.
Jest to jeden z gorszych dni, kiedy zapominam zmienić opcje w piórku, a zamiast tutoriala wychodzi mi to. Zazwyczaj staram się przy rysowaniu :XD:
Obiecuję, że za jakiś czas usunę tą komedię!D:
Add a Comment:
 
:iconparadyzja:
paradyzja Featured By Owner Feb 2, 2013  Hobbyist Digital Artist
Wpadłam przypadkiem .3. zostałam na chwilę. Nie chce cię urazić, ani nic C: po prostu chciałabym pomóc.
Hm, ogólnie nie jest źle, nawet widzę jakieś zachowanie proporcji, tylko... ciało ci jeszcze wychodzi kwadratowe - ale twarz ma ta postać całkiem miłą, nie powiem c: (po poprzednich artach widzę, że ćwiczyłaś i są tego efekty). Co do lineartu, to widzę, że choć tu go nie robiłaś, to na wielu innych pracach jest całkiem niezły. Uczepię się jeszcze kolorowania, gdyż widzę, że wszędzie obstajesz przy AirBrushu - radziłabym ci mniej cieni, nie tylko szarych i robionych np: Markerem, bo nim też da się otrzymać je ładne miękkie.
Myślę, że jak się uweźmiesz na jakiś styl i będziesz dużo trenować to będzie większy progres, w krótkim czasie C:, a w ogóle to życzę dużo weny i więcej prac w galerii.
Reply
:iconpanicz-feli:
Panicz-Feli Featured By Owner Feb 2, 2013  Student Digital Artist
ojezuojezujakifajnykomentarzjużcięlubię:heart:

Co do ciała wiem, że są problemy, ale wynika to też z tego, że strasznie nie wygodnie pracuje mi się na tablecie. Chociaż muszę się totalnie wziąć za siebie i rysowanie sylwetek. Mam okropne problemy z nogami D:

Mówisz o Markerze? Hm...widziałam fajne filmiki i tutoriale, spróbuję!
Na razie nie chce się zbyt ograniczać do jednego stylu, na boku idę bardzo w realizm, ale znowu też i w komiksy C': *chce się oduczyć mangi, no*, ale i tak ciągle się jeszcze uczę.


A i dziękuje, że taki wartościowy komentarz:dummy:
Reply
:iconparadyzja:
paradyzja Featured By Owner Feb 2, 2013  Hobbyist Digital Artist
J-jak fajno ; /// ;

Osobiście to samo widzę na kartkach, wybacz ^^; - poza tym, jaki masz tablet? .3. Bo ja mam znajomych, którzy się bardzo długo przyzwyczajali do tabletów, a ja od razu na nim machałam bez problemu. No ale zawsze może być z nim coś nie tak, różne rzeczy się zdarzają nie? ._.

Nom C: ja np: robię szkic Brushem (nazwy piszę z pamięci więc mogę się pierdolnąć XD), z którego robię lineart, po czym nakładam kolor podstawowy Pen'em i cieniuję markerem, jak nie bawię się w ,,pocieniujmy chorymi sposobami" :D. Baw się i tyle, jak ze stylami c: bo choć tutoriale pomogą to i tak większości musisz nauczyć się sama.
No i dobrze, że się nie ograniczasz, ja sama co rusz idę w inną stronę (ale to bardziej z niezdecydowania XD), ale postaraj się skupić na jednym, co najlepiej i najłatwiej ci wychodzi - potem będziesz to łączyć z innymi elementami np: realizmu i wyjdzie ci twój własny styl. Ja bym na twoim miejscu leciała bardziej pod komiks właśnie na początku, bo jak wyrobisz sobie ciała itp. to łatwiej ci będzie przejść do realizmu (ciężej jest w drugą stronę). Znaczy to tylko moje rady i spostrzeżenia XD.
I czemu oduczyć mangi?

Nie ma za co :hug: C:
Reply
:iconpanicz-feli:
Panicz-Feli Featured By Owner Feb 2, 2013  Student Digital Artist
Mam tablet Bamboo. Podobno jeden z tych lepszych X'D
A na tablecie rysuję już tak plus minus trzy lata, ale dla mnie jednak różnica jest. Skanera nie posiadam, to wszystkie szkice itd robię na komputerze, a zdecydowanie wolałabym poprawiać zeskanowane rysunki *robiłam tak gdy jeszcze miałam dostęp do aparatu~*
Ogółem ja muszę mieć siły do digitala, ale i komputer mi okropnie zmula, więc...:XD:"

Nie lubię używać Pena XD' Coś go popsułam i totalnie nie wygodnie jest mi nim rysować, jak będę miała siły to coś z tym zrobię, ale nigdy za nim nie przepadałam XD

Skupiam się właśnie na realizmie i komiksie. Realizm wydaje się taki straszny, ale jak się zrobi na luzie z kilka portretów ludzi to już potem idzie łatwo. Tak samo jeśli idzie o martwą naturę, ale łatwo jest wypaść z wprawy.
A z mangi chcę zrezygnować bo nie przepadam za typową mangową kreską, a na nic mi się nie przyda. A nadal mam brzydkie odruchy rysowania wielki kałaii oczek :XD: i bądź co bądź startuje do plastyka, to więcej realizmu, więcej~ i jakby co. prezentuje o niebo lepszy poziom w traditionalu, ugh :XD: ale znam osoby co rysowały dużo gorzej, a dostały się na spokojnie do szkoły plastycznej.
Reply
:iconparadyzja:
paradyzja Featured By Owner Feb 3, 2013  Hobbyist Digital Artist
Rozumiem C: też mam bambusa i pracuje mi się z nim świetne (mam go od roku, ale z tabletami pracuję już z 6 lat, więc jest trochę różnicy XD). Dla mnie nie ma różnicy tylko przez to, że tak czy siak widzę trochę błędów w anatomii, choć sama nie jestem wiele lepsza ^^;. No, na początku tak jest, że fajnie popoprawiać rysy ze skanera... ja nie robiłam tego już od wiosny .3., a potem i tak nie będzie różnicy, gdzie rysujesz c: chyba
U... jak się zamula to szkoda ;_; czuję twój ból bo na starym laptopie też to miałam.

Pogrzeb w ustawieniach i tyle C: poza tym, używa się go chyba tylko do nakładania koloru bazowego by był równomierny, nie jak w przypadku większości narzędzi.

Weź mi nie mów, robiłam portrety XD od tej pory nienawidzę realizmu (w ogóle prócz architektury uważam, że jest to brzydkie), no i się zgodzę, bardzo łatwo wypaść z wprawy - ale coś zawsze pozostanie, nawet jak się ma dłuższą przerwę w rysunku, łatwiej wrócić niż zacząć.
Rozumiem też tak mam, tylko w takim rozumowaniu jest jeden błąd .3. manga to też komiks nie? Jeden autor rysuje słit i kałaji,a drugi ma normalniejszy styl nie? Więc ciężko jest rozróżnić czy styl który ci się podoba jest mangą czy komiksem.
A plastykiem się nie przejmuj i tak przyjmują każdego. Znam dziewczyny które poszły do plastyka i na testach po raz pierwszy wzięły ołówek do ręki, a i tak się dostały. Poza tym, plastyk to nie jest dobre wyjście, bo tego samego można nauczyć się samemu bądź na zajęciach plastycznych chociażby w jakimś centrum kultury.
Reply
:iconpanicz-feli:
Panicz-Feli Featured By Owner Feb 3, 2013  Student Digital Artist
Własnie zmula okropnie, najwyżej, że jak wyłączę przeglądarkę, skajpa i inne rzeczy to działa w miarę, ale rzadko tak robię :XD:'


Nie no, zmuszam się do portretów aby cokolwiek poćwiczyć. Albo rysuję jakieś modelki z gazet aby cwiczyć różne pozycje itd X'D Ale lubię się z tym bawić i wpadać na różne sposoby narysowania np. nosa, oczów itd :XD:


Aaaaj, źle się wyraziłam. Mam na myśli taki styl słit kałai :XD:" Bo jednak nadal momentami takim rysuję, ale się staram pilnować XD


Powiem tak. Plastyk to jest moje marzenie odkąd zaczęłam tak 'poważniej' rysować *czyli-wzięłam się za siebie XD*, a w innej szkole zbyt się nie widzę to dla mnie jest najlepsze wyjście. A nie lubię zajęć w domach kultury, mało osób chodzi, dziwna atmosfera, a zajęcia są tam dla ludzi do lat 16. A do innych miast nie mam ochoty jeździć X'D
Tyle co teraz denerwuję się, bo to i testy będą, konsultacje i wszystko. Na luzie się dostanę, ale jednak stres jest.

Co potem po plastyku to ja nie wiem. Jakieś może studia. Jedno wiem- robotę zawsze znajdę, mam siostrę po plastyku i radzi sobie bardzo dobrze. Ogółem będę się starać w kierunku grafiki, bo grafików wszędzie potrzebują, ugh :XD:
Reply
:iconparadyzja:
paradyzja Featured By Owner Feb 4, 2013  Hobbyist Digital Artist
Boru, mój komp protestował jak włączałam Skype XD nienawidził go chyba. Ale, dobrze, że w ogóle jest nie? C:
Ja się zmuszam w ogóle do rysowania, bo ciągle tylko: brak weny lub brak weny ._." - poza tym zabawa jest najfajniejsza w tym wszystkim nie? XD Ja tam zacieszam nawet jak nie wyjdzie~ (choć nie zawsze).
Słit kałaji i co tak jeszcze to zło, borunajzieleńszy jak ja tego nie znoszę. Ani moe .3. - i w ogóle to jest straszne jak człowiek się tym zaraża, też czasem jeszcze tak rysuję, fuj >C.
Rozumiem, w sumie też kiedyś miałam takie marzenie .3. (i też jak akurat wzięłam się za siebie XD), tylko stwierdziłam, że za biedna jestem na to - udogodnienie mam, że mojej miejscowości są darmowe zajęcia w MCKu. Poza tym... ogólniak to nic ciekawego, wiem z własnego doświadczenia, jebane szkoły i tyle -._-."
I nie no, wiesz, spełniaj marzenia c; ja po prostu jestem ciut za realistyczna XD". I w ogóle też chce iść na grafikę ale... moje lenistwo jest zbyt wielkie by myśleć nawet o maturze .3. - tego raczej nie zabraknie dla żadnej z nas, bo życie to głównie net ;)
Reply
:iconluixza:
Luixza Featured By Owner Feb 1, 2013  Hobbyist Traditional Artist
Podoba mi się Twoje pismo :3
Reply
:iconpanicz-feli:
Panicz-Feli Featured By Owner Feb 1, 2013  Student Digital Artist
Dzięki XD Ale tutaj totalnie się nie starałam, czasami w szkole podobnie pisze kiedy mam wyjebane na jakimś przedmiocie :XD:
Reply
:icontama1213:
tama1213 Featured By Owner Feb 1, 2013
A JA SIĘ DOCZYTAŁAM, HUE HUE. (Będę pracować w aptece i rozczytywać lekarskie pismo na receptach XD)
A ten Azumarill jest miłością ;^;
Reply
Add a Comment: